Wszystko o Howrse

Forum o Howrse.


#1 2011-03-09 22:03:05

 Dogo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 8

Porozmawiajmy o koniach

Witajcie!

Gracie w Howrse? A więc pewnie większość z Was lubi, a nawet kocha konie. Więc porozmawiajmy o nich tutaj. Jednak pamiętajcie, iż jest to wątek o koniach REALNYCH, a nie tych z Howrse.

Pozdrawiam.


"Kochasz psa? A więc jesteś człowiekiem."

Offline

 

#2 2011-03-11 20:11:33

miśkuun

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 14

Re: Porozmawiajmy o koniach

hoh. Moją przygodę z jeździectwem rozpoczęłam na obozie konnym. Pierwszym koniem była Oleander - kara walijska. Na niej byłam lonżowana. Później, pierwszym samodzielnym - łatciata szetlandka - Łaciata. Pokochałam ją. Była taka dobra.. Gdy wróciłam do domu, rozpoczęłam jazdę w pobliskiej stajni. Jeździłam na Petycji [*] i Bierce - były to najgrzeczniejsze konie, jakie w życiu widziałam. Ale pewnego dnia pojechałam na olbrzymce Chwatce. No i tego dnia zaliczyłam pierwszy upadek...;p Później znów wyjechałam na obóz. Byłam już większa, więc dostałam większego konia. Strasznie się przestraszyłam, gdy usłyszałam, jakiego konai mi przydzielono....był to bowiem Dethmer, jeden z najbardziej nieusłuchanych koni. Był dereszowaty - siwy w czarne kropki. Miał nieufny wyraz twarzy, dziwnie przenikające, nieufne oczy i lekko zapadnięty grzbiet. Był strasznie nieusłuchany, nie mogła sobie na nim poradzić, to było czyste szaleństwo i wielka makabra, ale....pokochałam go. Pokochałam go za ten charakterek, za zawziętość, za nie danie za wygraną. I choć osiągnął już sędziwy wiek, od lat był taki sam. Kiedyś był koniem sportowym, ale jego czas już minął. Uwielbiałam wracać z nim z jazdy, rozmawiać, przytulać go i patrzeć jak zajada się owsem. Zawsze obcałowywałam mu cały pyszczek. Gdy przyjechałam na następny rok - on odszedł już na emeryturę. Ale wiecie co? Jakiego konia mi przydzielono? Jego syna - Merlina! Był to..hm...rudy koń ;p Śliczny..Ale również wszyscy mówili, że charakterek ma po tatusiu. Lecz....jeździło mi się na nim cudownie! Mnie jako jedynej słuchał, mi pozwalał sobą kierować. A dowodem na to było, że dla dziewczyny, która jeździła w grupie niższej ode mnie był czystym diabłem. I jego także pokochałam. Gdy kłusowałam z nim w ręku, gdy pokonaliśmy jego lęk przed wodą...Eh...  To tyle o tym.

Offline

 

#3 2011-03-11 20:19:37

 Dogo

Administrator

Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 8

Re: Porozmawiajmy o koniach

miśkuun - Piękna opowieść

Żałuję, że nie mam możliwości obcowania z końmi i jazdy na nich Ale cóż - mówi się trudno.


"Kochasz psa? A więc jesteś człowiekiem."

Offline

 

#4 2011-03-11 20:21:28

 Black Spaniel

Moderator

Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 22

Re: Porozmawiajmy o koniach

Nom, ja też lubie konie ale wolę psy choć konie to też są cudowne


" Jeżeli od psów można się uzależnić, to muszę iść na odwyk ."

Offline

 

#5 2011-03-11 22:00:08

Kawaii

Administrator

Zarejestrowany: 2011-03-09
Posty: 9

Re: Porozmawiajmy o koniach

Ja też lubię konie, ale nie jeżdżę konno. Sama nie wiem czy bym chciała, ale - i tak mnie nie stać.


Galopem przez świat!

Offline

 

#6 2011-03-12 16:43:19

miśkuun

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 14

Re: Porozmawiajmy o koniach

Dogo - dzięki Taak, doskonale rozumiem, Kawaii. W większości jedna jazda kosztuje ok. 50 zł. -.- A u mnie - 20zł. Przedtem kosztowała 15zł, ale musieli zawyżyć. Więc teraz jest 20zł za całą godzinę, i oprócz tego masz pełną samowolkę, możesz pomóc przy koniach, osiodłać, rozsiodłać, wyczyścić, wyprowadzić... a w wakacje za pracę przy koniach można jeździć za darmo! Dlatego uwielbiam tą stajnię

Offline

 

#7 2011-05-10 18:37:19

 Breenda0301

Użytkownik

9859556
Call me!
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 9

Re: Porozmawiajmy o koniach

Ja na wakacje - jadę na `konisko`
Tak ogólnie to jeźdzę w Stajni Makoszka.
Nie drogo i jest okey


Moda, w której nie można wyjść na ulicę, nie jest modą.

Kraina szczęścia jest tam, gdzie pełne radości serce Twoje...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl